Prof. Dr. Oğuz BAYRAKÇI hocamızı Kaybettik..

Derneğimiz kurulmadan önce sürekli yanımızda olduğunu bizlere hissettiren çok değerli hocamız, üzerimizde olan haklarınızı helal ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz..

Acı_Kaybımız_Prof_Oğuz_Bayrakçı

Kısası bile uzun olan,

Kısaca Prof. Dr. Oğuz Bayrakçı;

1994 yılında Doçent, 2004 yılında Mimar Sinan güzel Sanatlar Üniversitesinde Profesörlüğe atandı, 2004 yılında anabilim dalı başkanlığı, 2009-2015 yılında Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanlığını üstlendi. 2010-2011 Rektör yardımcılığı 1997-2000 yılları arasında Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997 yılında kuruluşunu gerçekleştirdi mimarlık fakültesi Hakemli Akademik Süreli Yayını olan “Tasarım+Kuram” Dergisi Yazı Kurulu Başkanlığını ve Editörlüğü ile Yayın Yürütme Kurulu Başkanlığını emekli olduğu 2015 yılına kadar sürdürdü.
Kendi Üniversitesinin yanı sıra; İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisan programlarında, Tasarım Proje Disiplininde proje grup yöneticiliklerinin yanı sıra, ‘Ürün Anlambilimi’, ‘Tasarım Yönetimi’ ‘Trend Yönetimi’, “Tasarım Göstergebilimi ve Tasarım Anlambilimi alanlarında dersler verdi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi yayınlarından “Ürün Biçiminde Anlambilimsellik ve Temsil Yeteneği” (2003) adlı ve “Çağdaş İletişim Kuramları Açısından Tasarımda İletişimsel Modeller” (1994) adlı kitaplarının yanı sıra, yine bu alanlarda makale ve bildirileri bulunmaktadır.

Seni özleyeceğiz..